Videnskabeligt personale

Name Job title Email Phone Building
A. Nierenberg, Andrew Adjungeret professor
Aadal, Lena Lektor lena.aadal@clin.au.dk +4521833364
Aagaard, Hanne Adjunkt aagaard@ph.au.dk +4520433371 1633
Aagaard, Niels Kristian Klinisk lektor, overlæge, ph.d. nielaaga@rm.dk +4578463892
Aagaard, Sissel Forskningsårsstuderende sissel.kramer.aagaard@clin.au.dk
Acquavella, John Francis Gæsteprofessor joac@clin.au.dk
Agerbæk, Mads
Agerbæk, Mads Ovesen Overlæge MADAAG@rm.dk
Agger, Peter Ph.d. peter.agger@clin.au.dk
Aggerholm, Anni anniagge@rm.dk +4521344363
Agnholt, Jørgen Klinisk lektor, overlæge, ph.d. jorgen.agnholt@aarhus.rm.dk +4578463895
Ahrensberg, Jette Forskningsansvarlig overlæge, Akutafdelingen jette.ahrensberg@clin.au.dk
Al-Mashhadi, Rozh Læge rham@clin.au.dk
Albarrán Juárez, Julián Postdoc jalbarran@clin.au.dk
Albertsen, Birgitte Klug birgitte.klug@clin.au.dk +4578451482
Alexander Kleber, Boris Adjunkt boris.kleber@clin.au.dk 10G AUH
Alsner, Jan Professor MSO jan@oncology.au.dk +4578462626
Alstrup, Mathias Forskningsstipendiat malstrup@clin.au.dk
Andersen, Asger Lektor asger.andersen@clin.au.dk
Andersen, Berit berand@clin.au.dk +4520567476
Andersen, Claus Lindbjerg Professor cla@clin.au.dk +4578455319 D2.50
Andersen, Erik Søgaard Klinisk lektor erik.soegaard.andersen@clin.au.dk
Andersen, Grethe Klinisk professor grethe.andersen@clin.au.dk +4578463294 Aarhus Universitetshospital, Neurologisk Afdeling F, Byg. 10 NBG
Andersen, Henning Klinisk lærestolsprofessor hena@clin.au.dk +4578463281 AUH, bygning 10
Andersen, Ina Trolle Statistiker, cand.scient., ph.d. ita@clin.au.dk +4587167243
Andersen, Johan Hviid joande@rm.dk
Andersen, Jens Christian jca@rn.dk 9932 2512
Andersen, Kasper Jarlhelt Postdoc kasper.jarlhelt.andersen@clin.au.dk C118-172
Andersen, Lise Marie Postdoc lmandersen@clin.au.dk
Andersen, Pernille Ommen Postdoc pernille.ommen@clin.au.dk
Andersson, Astrid Gulli Madeleine Videnskabelig assistent m.andersson@clin.au.dk
Andersson, Karl-Erik Professor i vaskulær og urogenital farmakologi kea@aias.au.dk +4587167283 1160
Andreassen, Pernille Postdoc, antropolog, ph.d. pernille.andreassen@cesu.au.dk +4593509046 INCUBA Skejby, B.120
Angleys, Hugo Postdoc hugo.angleys@cfin.au.dk
Anttonen, Tommi Miikael Postdoc
Ardalan, Maryam Gæsteforsker maryam.ardalan@cfin.au.dk +4578471286
Arendt, Mikkel Psykolog mikare@clin.au.dk
Arildsen, Hanne Gæstelærer hannaril@rm.dk +4578452827
Arildskov, Trine Wigh Ph.d.-studerende triari@clin.au.dk
Ashkanian, Mahmoud mahmoud.ashkanian@clin.au.dk
Audrain, Héléne helene@clin.au.dk
Austin, Paul Farmer Adjungeret seniorforsker
Axelsen, Susanne Maigaard Overlæge susaxe@clin.au.dk +4578453301
Baad-Hansen, Thomas Einer Klinisk lektor baad-hansen@clin.au.dk
Baas, Jørgen Klinisk lektor baas@clin.au.dk +4540546058
Bach, Flemming Winther Klinisk professor bach@clin.au.dk +4578463420 Aarhus Universitetshospital, Nørrebrogade 44, bygning 10
Bager, Palle pbsb@clin.au.dk +4578463897
Balslev, Thomas Klinisk lektor thomas.balslev@viborg.rm.dk
Barat, Ishay Klinisk lektor ishay.barat@horsens.rm.dk