Ansatte og studerende ved Molekylær Medicinsk Forskningsenhed

Navn

Stilling

Tlf.

E-mail

Niels Gregersen, Professor, dr. med.

Professor emeritus, Forskningsleder

784-55400

nig@clin.au.dk

Peter Bross, ph.d.

Lektor

784-55404

peter.bross@clin.au.dk

Rikke K J Olsen, ph.d. Lektor 784-55409 rikke.Olsen@clin.au.dk
 

Johan Palmfeldt, ph.d.

 

Lektor

 

784-55408

 

johan.palmfeldt@clin.au.dk

Helle Just, ph.d

Afdelingsbioanalytiker

784-55401

helle.just@clin.au.dk

Dorthe Dodholt 

Sekretær

784-55407 

bodholt@clin.au.dk 

Margrethe Kjeldsen

Bioanalytiker

784-55412

margrethe@clin.au.dk

Helle H. Nygaard

Bioanalytiker

784-55412

helle.nygaard@clin.au.dk

Anders Edhager

Ph.d. studerende

784-55410

ave@clin.au.dk 

Martin Lund

Ph.d. studerende

784-55243

martin.lund@clin.au.dk 

Sarah Fogh Ph.d studerende

 

safo@clin.au.dk

Rasha Al-Saaidi

Ph.d studerende

784-55406

rasha.al-saaidi@clin.au.dk
Paula Fernández Guerra

Videnskabelig assistent

784-55406

paula.fernandez.guerra@clin.au.dk

Ana Carlota Gonzalez-Ebsen

Ph.d studerende

 

ac.gonzalez@clin.au.dk

Zahra Nochi

Ph.d studerende

784-55405

zahra.nochi@clin.au.dk

Navid Sahebekhtiari

Ph.d studerende

784-55243

navid.sahebekhtiari@clin.au.dk

Morten Hviid Pedersen

Studerende

784-55412 morten.hviid.pedersen@post.au.dk
Ulla H. Kristensen

Studerende

784-55412 uhk@clin.au.dk